Our range of products include 20 gm aluminum cosmetic cream container, 50 gm aluminium cream jar, aluminium cream jar 150 gm, aluminum cream containers, 50gm aluminium gel packaging container and aluminium tin container for lip balm.





₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Shape | Round |
| Size | 10 gm |
| Color | silver |
| Usage/Application | lip balm |
| Thickness Millimetre | 0.28mm |
| Country of Origin | Made in India |
Aluminum tin cosmetic container . 20 gm aluminium cream container , aluminum jar

₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Multicolor |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 21 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Shape | Round |
| Size | 150 g |
| Usage/Application | Home |
| Color | Red |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 5 ml |
| Cap Type | Screw cap |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Packaging Type | Packet |


₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 gm |
| Size | 50 gm / 60 ml |
| Shape | Round |
| Color | silver |
| Brand | pranav plastics |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Material | aluminium |
| Pattern | round container |
| Patten | round flat |
| No Of Sizes | all sizes available |
50 gm aluminium tin containers used for cosmetic packaging, bath soaps, cream packging, gel packaging , etc




₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Shape | Round |
| Size | 10 gm |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Thickness Millimetre | 0.22 |
Aluminum tin container







₹ 12.85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Shape | Round |
| Size | 10 gm flat container |
| Color | silver,golden,black |
| Usage/Application | lip balm |
| Design Type | Standard |
| Material | ALUMINIUM |
| Weight | STANDARD |
| Finish | shiny silver |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Country of Origin | Made in India |
lip balm aluminium container 10 gm

₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 50gm |
| Shape | Round |
| Size | 50 gm |
| Color | silver , golden , black |
| Usage/Application | CREAM PACKAGING |
| Thickness Millimetre | 0.28mm |
| Is It Leak Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Aluminium containers 50 gm


₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Shape | Round |
| Size | 25 gm |
| Color | silver , golden , black |
| Usage/Application | CREAM PACKAGING |
| Thickness Millimetre | 0.28mm |
| Design Type | Standard |
| Material | ALUMINIUM |
| Brand | PRANAV PLASTICS |



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1040 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
Aluminium cream cosmetic jar
50 gm aluminium cosmetic cream jar


₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Shape | Round |
| Size | 10 gm |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Home |
| Thickness Millimetre | 0.28 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Pranav Plastics | Pp |
Aluminum cosmetic lip balm jar


₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Brand | Pranav Plastics |
| Capacity | All sizes |
| Material | aluminium |
| Dimensions | 53 mm, 63mm , 73mm , 83mm |
| Color | Silver |
| Shape | Screw cap |
| Feature | STRENGTH, SHINY |
| Packaging Type | BOX PACKAGING |
| Pattern | PLAIN |
| Type | SCREW CAP |


₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Shape | Round |
| Size | 100 gm |
| Color | silver |
| Usage/Application | cosmetic cream packaging |
| Thickness Millimetre | 0.28mm |




₹ 12.85 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Packaging |
| Color | Silver |
| Shape | Round |
| Size | 10 gm |
Aluminum cosmetic cream packaging container
Material - aluminum tin

₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Capacity | All sizes - 10 gm, 15 gm, 20 gm, 50 gm, 100 gm, 150 gm, 200 gm |
| Size | All sizes |
| Storing Material | Cream, balm , cosmetic items |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Packaging |
| Shape | Round |
Aluminium tin container All sizes

₹ 12.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Shape | Round |
| Size | 10gm |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Cream packaging |
| Thickness Millimetre | 0.28mm |
| Is It Leak Proof | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Pp | P |
Silver lip balm aluminium tin container

₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Shape | Round |
| Size | 150 gm aluminium container |
| Color | silver |
| Usage/Application | CREAM PACKAGING |
| Thickness Millimetre | 0.28mm |
| Design Type | Standard |
| Material | ALUMINIUM |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Weight | STANDARD |

₹ 17 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1500 Piece |
| Capacity | 20 ml |
| Color | White |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
| 20000 | 50000 |

₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Diameter | 2 inch |
| Type | Glass |
| Dimension | 15 ml |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Color | Black, silver , golden |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India
















