We are a leading Manufacturer of 500 ml pharma pet bottle, amber pet bottle, mouthwash pet bottle, pharma pet bottles 10 ml, 10 ml bottle and amber pet bottle 60ml 25mm neck size from Nashik, India.


₹ 10 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Capacity | 500 ml |
| Size | 500 ml |
| Neck Size | 28 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Transparent |

₹ 3 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Capacity | 60ml |
| Color | Amber & transparent |
| Material | PET |
| Weight - 10 gm | Neck size 25 mm |
| Size | 10ml,15ml,30ml,50ml,60 ml,100ml,200ml,500ml,1000ml |

₹ 8 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 PIECE |
| Usage/Application | Mouth |
| Color | Transparent |
| Packaging Type | PP Packet |
| Packaging Size | 10 |
| Use For Storage | Liquid |
| Capacity | 100 ml , 500 ml , 250 ml |

₹ 3 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Bottle |
| Capacity | 10ml |
| Usage/Application | Pharma |
| Size | 10ml |
| Material | PET |
| Brand | Pp |
| Color | Amber |
| Use For Storage | medicine |
| Cap Type | Screw Cap |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.

₹ 2.5 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 PIECE |
| Capacity | 10 ml |
| Size | 10 ml |
| Neck Size | 22mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Transparent |



₹ 2 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Type | ROPP |
| Neck Size | 25 gm |
| Usage/Application | Cough syrup |
| Color | Amber |
| Design Type | Round |
| Packaging Size | 900 pcs |
| Packaging Type | Box packaging |
Amber pet bottle



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India




