Pioneers in the industry, we offer empty lipstick containers, acrylic lipstick containers, fancy lipstick container, liquid lipstick gloss containers, liquid lipstic container and black lipstick container from India.




₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Container Type | Bullet Tube |
| Capacity | 5 g |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Round |
| Packaging Size | 1000 pcs |
| Usage/Application | Personal |
| Color | Transparent |



₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Container Type | Bullet Tube |
| Capacity | 1.5 g |
| Plastic Type | PP |
| Packaging Size | 1000 pc |
| Usage/Application | Parlour |



₹ 13 / PieceGet Latest Price
| Container Type | Bullet Tube |
| Capacity | 1.5 g |
| Plastic Type | PP |
| Packaging Size | 1000 pcs |
| Usage/Application | Parlour |


₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Container Type | Brush Applicator Tube |
| Capacity | 1.5 g |
| Shape | Square |
| Container Finish | Metallic |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Plastic Type | ABS |
| Used For | Lip Gloss |
| Pranav Plastics | Pp |
Liquid lipstick container
Size availability- 1 ml, 1.5 ml, 2 ml




₹ 12.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Usage/Application | Packaging liquid lipstick |
| Packaging Size | 5000 pcs |
| Material | PS |
| Type Of Packaging | STANDARD |
| Shape | SQAURE |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Country of Origin | Made in India |
Liquid lipstick container
Size - 2.5 ml , 5 ml
LIQUID LIPSTICK CONTAINER



₹ 14 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Packaging Size | 2ml, 3ml ,5ml |
| Material | san |
| Type Of Packaging | box packaging |
| Shape | square |
| Brand | pranav plastics |
| Container Size | 3ml |
| Color | black |
| Country of Origin | Made in India |
| Pranav | Pp |


₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | LIPSTICK STORAGE |
| Packaging Size | 5000 pcs |
| Material | PS |
| Type Of Packaging | STANDARD |
| Shape | SQAURE |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Size | 2000 pcs |
Liquid lipstick container

₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Usage/Application | cosmetics |
| Packaging Size | 5 gm |
| Shape | round |
| Brand | pranav plastics |
| Color | black |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Size | 5000 pcs |
| Material | PS |
| Type Of Packaging | STANDARD |
| Shape | SQAURE |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Container Material | Plastic |
| Cap Type | Screw cap |
| Shape | Round |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
Eyeliner empty plastic container



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India










