Providing you the best range of pet oil bottle, hair oil hdpe bottle, hdpe machine oil bottle, aluminium hair oil bottles, oil cans bottle and mobil oil container with effective & timely delivery.



₹ 6 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Capacity | 30 ml |
| Product Type | Pet bottle |
| Usage/Application | Hair oil |
| Size | 50ml,100ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Flip Top Cap |

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 50ML |
| Material | HDPE |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Use For Storage | Oils |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | BLACK |
| Shape | Round |
| Neck Size | 19MM |
| Product Type | HDPE BOTTLE |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 50 ml, 100ml, 150 ml |
| Material | HDPE |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | Pranav Plastics |
Oil container


₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Material | Aluminium |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Golden, silver |
| Shape | round |
| Usage | Hair oil |
| Design Type | Standard |
| Pp | P |
Aluminium hair oil bottle

₹ 3 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Bottle Capacity | 50 ML |
| Capacity | 50 ML |
| Material | HDPE |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Bottle Size | 50ml |
| Application | OIl Packaging |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | PRANAV PLASTICS |

₹ 28 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Capacity | 5 L |
| Material | Hdpe |
| Container Type | hdpe |
| Color | White |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Screw Cap |

₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 30ml |
| Material | glass |
| Shape | Round |
| Color | BLACK |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Size | 18mm |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Product Type | glass |
| Country of Origin | Made in India |
Beard pump glass bottle
glass bottle with beard pump



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Color | Blue |
| Material | Glass |
| Brand | Pranav Plastics |
| Cap Type | seal cap |
| Shape | Round |
| Size | 10ml |
| Design Type | Standard |
| Pp | P |

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 500 ml |
| Type | hdpe bottle |
| Size | 250ml |
| Storage Material | machine oil |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India







