Our product range includes a wide range of plastic protein powder pet jar, protein powder hdpe jar, protein powder hdpe plastic bottles, protein powder packaging jar, hdpe container for protein powder and protein powder plastic container.



₹ 60 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1000 ML |
| Shape | Round |
| Cap Color | Transparent |
| Lid Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Pattern | Plain |
| Material Grade | Food Grade |
| Features | Recyclable, Durable, Reuseable |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals Packaging, Food Packaging and Storage, Cosmetics Packaging |
| Plastic Type | Polyethylene Terephthalate (PET) |

₹ 80 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 5 litre |
| Color | White |
| Cap Color | Any as per moq |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Usage and Applications | Health and Wellness Products, Food Storage, Pharmaceuticals |
| Features | Reuseable |
| Microwave Safe | No |
| Material Grade | Food Grade |
| Country of Origin | Made in India |
Established in the 2015 year at Panchavati, Nashik, Maharashtra, India, We “Pranav Plastics” is Sole Proprietorship Firm and acknowledged among the noteworthy Manufacturer Wholesaler and Trader of the best quality plastic bottle, plastic container , hdpe bottle , pet bottle, pet jars , cream jar, pp bottles, ldpe bottle, dropper bottle, cosmetic container, airless bottle, plastic caps & clousers, agrochemical bottles , spray bottles , mist spray bottle, shmapoo bottle, hotel tolitaries empty bottle, cosmetic pet bottles, hdpe pharmacutical bottles, ayurvedic medicine bottle, balm bottles, plastic inhaler container , flip top caps, disc top caps, disepnser, mist pumps, seal cap , duel seal cap, epe wads, eye dropper bottle, homeopathic medicine bottle, tablet container, sprayer pumps , pharma pet bottle, amber bottle, paint containers, cream pp jars, hair oil bottle, hdpe shampoo bottle, chemical bottle, dropper ldpe bottle, oil cans , jerry cans , plastic drums , mineral water bottle caps, bio bottles , gulabari caps, plastic containers , handwash bottles , dishwash bottles, liquid filling bottles, cosmetic containers , side handle bottle, hdpe container , pet cosmetic bottle, disc top cap, measuring cup, airless bottles, lipstick containers, acrylic jars , acrylic bottles , plastic pharma spoons, seal bottle caps, aluminium tin containers , aluminium cream jars , aluminium bottles , pesticide aluminium bottles , screw caps, inner plugs, aluminium caps ,aluminium cream jar, tin container, dropper inner plugs, stand up pouches , laminated pouches , nasal spray bottle, black cosmetic containers , food pacakaging containers, spice caps, pull push caps, water jugs, storage containers ,perfume spray bottles, hdpe cosmetic cream conatiner, 10gm balm bottle, san jars , ps jars, double wall cream jar , pet cream jars , foam pump bottle,glass dropper bottles, glass jars , glass bottle, glass containers,trigger spray, tablet container, household bottle and containers , cc bottles, crc caps, pail containers, homeopathic glass vials, mouser jerry cans , drums edible oil containers, lotion pumps , cream pumps, water pet jars, handwash bottles , food storage containers, hair oil caps , essence pet bottle, agricultural spray pumps, sanitizer bottle, aluminium caps, handle caps, etc. With the support of our mentor “Pranav Bora", we have been able to attain a huge client base. We generally supply in Pharmacutical , cosmetic , chemical, foods and consumer industries.

₹ 10 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Capacity | 500 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 32 mm |
| Flexibility | Hard |
| Pattern | Plain |
| Mouth Diameter | 80mm approx |
| Features | Reusable |

₹ 12 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 300 ml |
| Brand | Pranav Plastics |
| Usage/Application | Medicne , protein powder, powder |
| Size | 300 ml |
| Weight | Standard |
| Type | Screw cap packaging hdpe jar |
| Color | White |
| Shape | Round |



₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 2000 ml |
| Type | Hdpe |
| Storage Material | Powder |
| Color | White |
| Size | 2000 ml |
Hdpe powder container

₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 500 gm |
| Color | Milky white |
| Material | HDPE |
| Features | Leak Proof |
| Usage and Application | Chemical Packaging |
| Shape | Square |

₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1 litre |
| Pp | P |
Established in the 2015 year at Panchavati, Nashik, Maharashtra, India, We “Pranav Plastics” is Sole Proprietorship Firm and acknowledged among the noteworthy Manufacturer Wholesaler and Trader of the best quality plastic bottle, plastic container , hdpe bottle , pet bottle, pet jars , cream jar, pp bottles, ldpe bottle, dropper bottle, cosmetic container, airless bottle, plastic caps & clousers, agrochemical bottles , spray bottles , mist spray bottle, shmapoo bottle, hotel tolitaries empty bottle, cosmetic pet bottles, hdpe pharmacutical bottles, ayurvedic medicine bottle, balm bottles, plastic inhaler container , flip top caps, disc top caps, disepnser, mist pumps, seal cap , duel seal cap, epe wads, eye dropper bottle, homeopathic medicine bottle, tablet container, sprayer pumps , pharma pet bottle, amber bottle, paint containers, cream pp jars, hair oil bottle, hdpe shampoo bottle, chemical bottle, dropper ldpe bottle, oil cans , jerry cans , plastic drums , mineral water bottle caps, bio bottles , gulabari caps, plastic containers , handwash bottles , dishwash bottles, liquid filling bottles, cosmetic containers , side handle bottle, hdpe container , pet cosmetic bottle, disc top cap, measuring cup, airless bottles, lipstick containers, acrylic jars , acrylic bottles , plastic pharma spoons, seal bottle caps, aluminium tin containers , aluminium cream jars , aluminium bottles , pesticide aluminium bottles , screw caps, inner plugs, aluminium caps ,aluminium cream jar, tin container, dropper inner plugs, stand up pouches , laminated pouches , nasal spray bottle, black cosmetic containers , food pacakaging containers, spice caps, pull push caps, water jugs, storage containers ,perfume spray bottles, hdpe cosmetic cream conatiner, 10gm balm bottle, san jars , ps jars, double wall cream jar , pet cream jars , foam pump bottle,glass dropper bottles, glass jars , glass bottle, glass containers,trigger spray, tablet container, household bottle and containers , cc bottles, crc caps, pail containers, homeopathic glass vials, mouser jerry cans , drums edible oil containers, lotion pumps , cream pumps, water pet jars, handwash bottles , food storage containers, hair oil caps , essence pet bottle, agricultural spray pumps, sanitizer bottle, aluminium caps, handle caps, etc. With the support of our mentor “Pranav Bora", we have been able to attain a huge client base. We generally supply in Pharmacutical , cosmetic , chemical, foods and consumer industries.

₹ 55 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 5 Litre |
| Color | Black |
| Pp | P |



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India






