Providing you the best range of household pet jar, household pet jars, fridge pet bottles, 100 more pet kitchen jar, household plastic basket and pet plastic spice jars with effective & timely delivery.


₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 100 ML |
| Shape | Round |
| Lid Type | Screw Cap |
| Neck Diameter | 38 mm |
| Features | Clear , airtight , stell cap, rigid |
| Usage and Applications | Food Packaging and Storage |
| Product Type | Pet |

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Shape | Round |
| Color | Natural printed |
| Features | Impact Resistant, Recyclable, Durable |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals Packaging, Cosmetics Packaging, Confectionary Packaging, Food Packaging and Storage |
| Size | 250ml |
| Material | PET |



₹ 40 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 1000ml |
| Material | PET |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Cap Type | Screw Cap |
| Size | 1000ml |
| Use For Storage | Water |
| Brand | Pranav plastics |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.



₹ 10 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 PIECE |
| Capacity | 100 ml |
| Usage/Application | Personal Care |
| Material | pet preform |
| Brand | pranav plastics |
| Color | Transparent |
| Size | 100ml |
| Weight | STANDARD |
| Shape | Round |
| Type | pet jar |
| Neck Size | 53mm |

₹ 50 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 PIECE |
| Material | Plastic |
| Application | Household |
| Usage/Application | Shopping |
| Shape | Rectangular |
| Color | Cream, blue, white |
| Design/Pattern | Plain |

₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Usage/Application | Spices, masala , organo ,red chilli powder packaging |
| Size/Dimension | 46mm |
| Brand | Pp |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India




