Our range of products include pet bottle with flip top cap, 19 mm flip top cap short neck, 500ml spray bottle, trigger spray pump, card perfume sprayer and fine mist sprayer.




₹ 3.5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Capacity | 100ml |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | P |
| Use For Storage | Sanitizer |
| Color | Transparent |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.

₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Pressure | P |
| Type | Flip Top Caps |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Color | White |
| Material | Pp |
| Dimensions | 19 mm |
| Shape | Round |

₹ 15 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Capacity | 500ml |
| Material | PET |
| Size | 500 ml |
| Cap Type | Spray Pump |
| Brand | Pp |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Sanitizer |

₹ 9.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 20 mm |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Trigger spray |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | White |
| Packaging Type | Packet |

₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Usage/Application | Professional |
| Color | White |
| Neck Size | 14mm |
| Size | 20 ml |
| Material | Plastic |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20000 Piece |
| Neck Size | 20mm |
| Material | PP |
| Usage/Application | Industrial |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Round |
| Coating | Polished |

₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Material | Plastic |
| Capacity | no capacity |
| Finish | clear |
| Operation Mode | Manual |
| Usage/Application | Personal |
| Brand | pranav plastics |
| Head | plastic |

₹ 5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100000 Bottle |
| Capacity | 100 ML |
| Operation Mode | Manual |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Size | 100 nl |
| Packaging Size | Box packaging |
| Type Of Packaging | Box packaging |
| Usage/Application | Hand sanitizer |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Hand sanitizer pet bottle empty
Only bottle

₹ 10 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Bottle |
| Operation Mode | Manual |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Size | 50ml |
| Packaging Size | Goni packaging |
| Type Of Packaging | Goni |
| Usage/Application | Personal |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.

₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | HDPE |
| Capacity | 500ml |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Color | White |
| Size | 500ml |

₹ 8 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Capacity | 50 ml |
| Usage/Application | Hand sanitizer |
| Cap Type | Flip top cap |
| Material | PET |
| Size | 50 ml |
| Is It Leak Proof | Yes |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Chemical |
| Brand | P |
| Country of Origin | Made in India |
Hand sanitizer pet bottle

₹ 3 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50000 Bottle |
| Capacity | 15 ml |
| Size | 15ml |
| Material | PET |
| Brand | Pp |
| Usage/Application | Hand sanitizer |
| Color | Transparent |
| Use For Storage | Hand wash |
| Cap Type | Screw Cap |

₹ 120 / PieceGet Latest Price
| Material | Plastic |
| Body Material | Plastic |
| Capacity | 200 ml |
| Finish | Polished |
| Operation Mode | Manual |
| Color | White |
| Usage/Application | Personal |
| Brand | Pp |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 500 ML |
| Refillable | Yes |
| Usage/Application | Essential Oil Bottle |
| Size | 100 ml |
| Color | Transparent |
| Country of Origin | Made in India |
Established in the 2015 year at Panchavati, Nashik, Maharashtra, India, We “Pranav Plastics” is Sole Proprietorship Firm and acknowledged among the noteworthy Manufacturer Wholesaler and Trader of the best quality Measuring Jug, Plastic Bottle, Aluminium Bottle, Plastic Pet Jar, etc. With the support of our mentor “Pranav Bora", we have been able to attain a huge client base.



₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Material | PVC |
| Automation Grade | Manual |
| Engine Type | Manual |
| Usage/Application | Spraying |
| Fuel Tank Capacity | 500 ml |
| Country of Origin | Made in India |



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India













