Offering you a complete choice of products which include 30ml hdpe flat bottles with ftc, hotel toiletries bottle, plastic beard oil bottle, square shape plastic bottles, oil sampling bottles and plastic shampoo bottle.


₹ 4.5 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 PIECE |
| Material | LDPE |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Food Grade | Yes |
| Capacity | 30 ml |
| Volume | 50 ml |

₹ 2 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Packaging Type | Box |
| Packaging Size | 20gm |
| Usage / Application | For Hotel |
| Customization Available | Yes |
| Type Of Packing | Bag packaging |
| Pack Size | 10 ml |

₹ 6.5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Capacity | 30ml & 100 ml |
| Product Type | Oral |
| Usage/Application | Oil Bottle |
| Size | 30 ml |
| Color | White,black,golden |
Hair oil Plastics bottle with plug & cap


₹ 9 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Material | HDPE |
| Brand | Pp |
| Use For Storage | Oils |
| Cap Type | Screw Cap |
Square shape hdpe bottle with foiling cap & plug



₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Plastic |
| Size | 15ml |
| Design Type | Standard |
| Brand | pranav plastics |
| Color | natural |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Plastic |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Standard |
| Packaging Type | Box packaging |
| Color | Any |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Flat shape |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.

₹ 7 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Capacity | 200 ml |
| Materials | PET |
| Size | 200 ml |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Industry | Shampoo,hair oil |
| Design Type | Standard |

₹ 8 / BottleGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Materials | PET |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | Box |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Pp |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Round shampoo bottles
Sizes - 100 ml, 250 ml

₹ 5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Bottle |
| Capacity | 100ML |
| Material | Plastic |
| Usage | Shampoo |
| Design Type | Customized |
| Packaging Type | STANDARD |
| Color | TPT |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Size | 100ML |
| Shape | ROUND STANDARD |

₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Materials | PET |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap,Dropper |
| Shape | Cylindrical |
| Pattern | Plain |
| Usage | Personal Care |

₹ 4.5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Capacity | 100 ml |
| Materials | PET |
| Material | Plastic |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Flat |
| Finishing | Clear |

₹ 9 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Capacity | 250 ml |
| Materials | PET |
| Material | Plastic |
| Color | Red |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Finishing | Clear |

₹ 5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Capacity | 100 ml |
| Materials | PET |
| Size | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Cap Type | Flip top cap,or plain cap |

₹ 6.5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Capacity | 100 ml |
| Material | HDPE |
| Thickness | 3 mm |
| Shape | Rectangular |
| Volume | 120 ml |
| Food Grade | Yes |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 5.8 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 50 ml |
| Materials | PET |
| Material | Plastic |
| Packaging Type | bag packaging |
| Color | White |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Brand | Pp |

₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Material | Plastic |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Shape | Cylindrical |
| Design | Flat |
| Industry | Cosmetic industry |
| Capacity | 50 ml |
| Size | 250 ml |

₹ 6 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Capacity | 100 ml |
| Size | 100 ml |
| Material | Hdpe |
| Weight | 14 gm |
| Cap Type | Flip top cap |



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India















