Providing you the best range of 4 drum homeopathic bottle, 1 dram plastic bottles, 5 drum bottle, 1 ounce homeopathic bottle, 20 g bio homeopathic bottle and plastic homeopathic bottles with effective & timely delivery.


₹ 1.5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 144 Bottle |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Color | Milky Natural |
| Size | 4 drum |
| Design Type | Standard |
| Capacity | 5 ml |
| Features | Reusable |

₹ 0.50 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Capacity | 100 ml |
| Color | Milky |
| Size | 1 drum |
| Quantity Per Pack | 20 |
| Packaging Type | Box |

₹ 3 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2500 PIECE |
| Usage/Application | Pharma |
| Size | 30 ml |
| Material | Pp |
| Brand | Pp |
| Color | Transparent |
| Capacity | 30 ml |
| Cap Type | Screw Cap |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
5 drum homeopathy Plastics bottle

₹ 1.5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Bottle |
| Color | Natural |
| Material | Low Density Polyethylene (LDPE) |
| Capacity | 10 ml |
| Size | 1 ounce & 1/2 ounce |
| Design Type | Standard |
| Features | Reusable |

₹ 1.80 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Size | 20 gm |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Homeopathic medicine |
| Color | White |
| Design Type | Standard |
| Use For Storage | Globules |
| Cap Type | Screw Cap |

₹ 1.85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Size | 1 drum / 5ml |
| Material | HDPE |
| Usage/Application | Pp |
| Brand | Pp |
| Color | White |
| Design Type | Standard |
| Use For Storage | Medicine |
| Cap Type | Screw Cap |

₹ 2 / PIECEGet Latest Price
| Size | 5 ml |
| Material | glass |
| Color | Transparent |
| Brand | pranav plastics |
| Packaging Type | box pacging |
| Usage/Application | medicine |

₹ 1 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20000 Bottle |
| Capacity | 5 ml |
| Color | Transparent |
| Size | 1/2 drum,1 drum,2 drum,4 drum |
| Material | HDPE |
| Features | Reusable |

₹ 2.85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 15 ml |
| Usage/Application | Globules |
| Size | 15 ml |
| Color | Natural |
| Material | Plastic |
| Pattern | Plain |
| Shape | Round |

₹ 0.50 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Bottle |
| Size | 1/2 drum , 1 drum , 2 drum |
| Material | pp |
| Color | White |
| Usage/Application | medicine |
| Design Type | Standard |
| Brand | pranav plastics |
| Country of Origin | Made in India |



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India








