Providing you the best range of hdpe cc jar, plastic fevicol jars, plastic paint container and plastic pail container with effective & timely delivery.


₹ 3 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 PIECE |
| Capacity | 100 ml |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Pattern | Plain |
| Lid Type | Screw On Lid |
| Usage and Applications | Pharmaceuticals, Food Storage |
| Size | 25 ml,50ml,100ml,200ml,500ml,1000ml |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 25 gm.,50 gm,100 gm,200 gm,250 gm,500 gm,650 gm,750 gm,1000 gm |
| Brand | Pp |
| Usage/Application | Packaging |
| Size | 25 gm,50 gm,100 gm,200 gm,250 gm,500 gm,650 gm,750 gm,1000 gm |
| Color | White |
| Type | round jar with cap & plug |
| Shape | Round |

₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 1 L |
| Material | Polypropylene |
| Usage/Application | For Storage |
| Color | Milky |
| Size | 20 ml to 1 kg |

₹ 70 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 PIECE |
| Design Type | Standard |
| Color | Milky |
| Size | 10 lit |
| Is It Lid Available | Yes |
| Shape | Round |

₹ 22 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 500 Piece |
| Capacity | 150 ml,250ml,500ml,1 kg,2kg,4 kg,5 kg,10kg,20kg |
| Material | Pp |
| Size | 150 ml,250ml,500ml,1 kg,2kg,4 kg,5 kg,10kg,20kg |
| Usage/Application | For Storage |
| Color | Milky |
| Shape | Round |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Rigid , paint container



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India



