Manufacturer of a wide range of products which include 15 gm cosmetic cream jar, cream jars for cosmetic packaging, golden cosmetic jar, san jar 100 gm, pp round cream jar and san cream jar.




₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 15 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Black |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.



₹ 11 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 20 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Transparent |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 5 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Bottle |
| Capacity | 20 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Multicolor |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 30 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 gm |
| Cap Material | Plastics |
| Type | San cream jar |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Transparent |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |




₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 100 ml |
| Material | Polypropylene |
| Pp | Ppp |
Cosmetic pp jars



₹ 15 / BottleGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Bottle |
| Capacity | 50 ml |
| Shape | round |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Transparent |
| Features | Leak Proof |



₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 200ml |
| Material | HDPE |
| Brand | Pranav Plastics |
| Use For Storage | Shampoo |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Color | White |



₹ 11.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Volumetric Size | 150 ML |
| Container Material | PP |
| Cap Type | Screw cap |
| Shape | Round |
| Pranav Plastics | Pp |
200 gm pp round jar with cap


₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 30ml |
| Usage/Application | Beard oil |
| Color | Amber |
| Material | PET |
| Size | 30ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | Pranav Plastics |


₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 10000 Piece |
| Capacity | 15 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | White |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Flat cosmetic cream jar. body butter cream jar , small container 20 gm


₹ 5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 25 ml |
| Cap Type | Screw cap |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Transparent |


₹ 4 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Usage/Application | Rose water |
| Color | Transparent |
| Material | PET |
| Size | 60ml, 120ml |
| Cap Type | Screw Cap |
| Use For Storage | Rose water |
| Brand | Pranav Plastics |


₹ 42 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Usage/Application | face wash |
| Color | White |
| Material | PET |
| Size | 200 ml |
| Cap Type | Dispenser Pump |
| Use For Storage | face wash |
| Brand | Pranav Plastics |

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 50ml |
| Material | PET |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | milky white |
| Usage | hair oil |
| Design Type | Standard |
| Cap Size | 19mm |
| Country of Origin | Made in India |
Hair oil applicator plastic bottle

₹ 10 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 8000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Usage/Application | Storage |
| Type | HDPE JAR |
| Brand | PRANAV PLASTICS |
| Color | White |
| Shape | Round |
| Plastic Material | High-density polyethylene (HDPE) |
| Country of Origin | Made in India |
Hair gel hdpe jar

₹ 25 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Capacity | 250 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | White |
| Cap Type | Screw Cap |
| Shape | Round |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.

₹ 5.50 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 100 ml |
| Color | Transparent |
| Shape | Cylindrical |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Neck Diameter | 20 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Pp | P |



₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
San jars.

₹ 8.5 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50ml |
| Material | PET |
| Usage | Oils |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Amber |
| Shape | Square |
Oil square pet bottles

₹ 3 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Color | Transparent |
| Shape | Round |
| Cap Type | Screw Cap |
| Features | Leak Proof |
| Country of Origin | Made in India |

₹ 8 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 ml |
| Usage/Application | Oils |
| Color | Blue |
| Material | PET |
| Cap Type | Flip Top Cap |
| Use For Storage | Oils |
| Brand | Pranav Plastics |
| Size | 50 ml, 100 ml |


₹ 6.50 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
Cream jar with cap



₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 5 ml |
| Cap Type | Screw cap |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Transparent |
| Cap Color | Grey |



₹ 125 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50gm |
| Brand | Pranav Plastics |
| Usage/Application | Cream cosmetic jar |
| Size | 50gm |
| Color | White |
| Weight | Standard |
| Shape | Round |
| Type | Acrylic double wall cream jar |
| Pp | L |



₹ 18 / PieceGet Latest Price
| Size | 150 gm |
| Shape | Round |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Hair wax filling |
| Brand | Pranav Plastics |
| Type | Round |
| Lid | With Lid |
| Color | Silver |
Aluminium container silver 150 gm



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Container Type | Bullet Tube |
| Capacity | 2 g |
| Plastic Type | PP |
| Shape | Round |
| Packaging Size | 1000pcs |
| Usage/Application | Personal |
| Container Finish | Matte |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 9.5 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 5gm |
| Brand | Pranav Plastics |
| Usage/Application | Cream packaging |
| Size | 5gm |
| Color | Transparent |
| Weight | Standard |
| Shape | Square |
| Type | Acrylic square 5 gm jar |
| Pp | P |
5 gm acrylic square jar with cap



₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 20000 Piece |
| Material | HDPE |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Size | 500 ml |
| Usage/Application | Handwash , refilling hamdwash , hospital handwash bottle |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Handwash 500ml HDPE bottle only
Pump and cap extra as actual



₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Capacity | 100ml , 250ml |
| Size | 100ml, 250ml |
| Design Type | Standard |
| Color | Transparent |
| Shape | Flat |
| Usage/Application | loquid mouthwash filling |
| Cap Type | Screw Cap |




₹ 50 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 50 mL |
| Refillable | Yes |
| Color | Clear |
| Usage/Application | Glass Perfume Bottles |
| Pp | P |



₹ 45 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Capacity | 150 ml |
| Material | Plastic |
| Shape | Round |
| Operation Mode | Manual |
| Color | Transparent |
| Size | 150 ml |
| Usage/Application | Face wash foaming |
| Brand | Pranav Plastics |
| Pp | P |
Foaming face bottle with brush




₹ 6 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 10 ml |
| Shape | Cylindrical |
| Usage | Attar, perfume, pain balm |
| Material | PET |
| Cap Type | Screw Cap |
| Color | Transparent |
| Design Type | Standard |



₹ 4 / PIECEGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 PIECE |
| Capacity | 50ml |
| Material | Plastic |
| Packaging Size | 6 set |
| Packaging Type | Box |
| Color | Transparent |


₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1000 Piece |
| Packaging Size | 10 gm |
| Type Of Packaging | Jar |
| Color | Silver |
| Flavour Base | Strawberry |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Personal |


₹ 20 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 25 ml |
| Cap Type | Screw cap |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Red |


₹ 16 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Neck Size | 10 mm |
| Color | Golden |
| Size | 10gm |
| Diameter | 15mm |
| Usage/Application | Cosmetic cream |
| P | Pp |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.



₹ 13.85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 3000 Piece |
| Usage/Application | Cosmetic |
| Packaging Size | 3 ml , 5 ml |
| Material | san |
| Type Of Packaging | box packaging |
| Shape | square |
| Brand | pranav plastics |
| Container Size | 3ml ,5 ml |
| Color | black , white |
| Country of Origin | Made in India |
| Pranav Plastics | Pp |
Liquid lipstick gloss container Sizes - 2 ml, 3ml , 5ml




₹ 15.85 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2000 Piece |
| Usage/Application | Colour cosmetic |
| Packaging Size | 5ml |
| Material | san |
| Type Of Packaging | box packaging |
| Shape | square |
| Brand | pranav plastics |
| Container Size | 3ml ,5 ml |
| Color | black , white |
| Country of Origin | Made in India |
| Pranav Plastics | Pp |





₹ 15 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 5000 Piece |
| Material | Glass |
| Brand | Pranav Plastics |
| Shape | Round shape |
| Color | Black , blue, amber , transparent , orange, red |
| Pp | Pp |
Glass beard oil bottle with pump Maat finish glass bottle Glossy finish coloured glass bottle



Pranav Bora (Owner)
Pranav Plastics
10, Deepjyoti Apartment, Malegaon Stand, Panchavati, Nashik - 422003, Maharashtra, India






































